Yeşil Oba
Yeşil Oba
13+      
 “Hem Huzur Hem Macera, Bir Tas da Tarhana; İşte Burası Yeşil Oba!“

Ç O C U K Ç A

Yeşil Oba'da şehirden gelen öğretmen Necla hanım ve geleneksel Anadolu kadını Mualla hanım komşu oluyorlar. Ev kedisi Nazlı'nın en yakın arkadaşı sokak kedisi Yaman. Yaşlı eşek Karakaçan ile “yeni dünya”dan gelen çıkarcı Rakun aynı ahırda yaşıyorlar. Bilgisayar çocuğu Nezih ile Yeşil Oba'nın haşarı çocuğu Şükrü yakın dost oluyorlar.

Doğanın içinde, içlerinden geldiği gibi yaşıyor, yaşarken keşfediyor Yeşil Oba’nın sakinleri. Renkler harika, eğlenceli, komik, dalgacı.


B Ü Y Ü K Ç E

Yeşil Oba; Karagöz’ün torunlarını tüm zamanlara taşıyor!
Anadolu’nun yerel temalarını, evrensel mesajlarla buluşturan, özel bir dünya…

Dünya çocuklarının; yıllardır takip ettikleri “Japonya’da, Alplerde, Teksas’da dolaşan kahramanlara” bu kez geleneksel Anadolu kasabası Yeşil Oba’nın sakinleri ekleniyor.

Yeşil Oba; karikatürize edilmiş 2 ailenin zengin Anadolu kültürü içinde yaşadıklarını, çocukların sevecen ve samimi dilini kullanarak öykülendiren “çocukça konuşan” bir dizi. Kasaba yaşamının sıcaklığını, coşkusunu, paylaşmanın güzelliğini gösteriyor. Arılar, kediler, eşekler, insanlar; herkes birbiri ile konuşuyor. Konuşan hayvanlar çocukların duyarlılığını arttırıyor. Farklılıklara saygıyı, tüm canlıları dinleyip değer vermeyi hatırlatıyor her bir karakter.

Resim, animasyon, müzik, kuklalar hep bir arada… Tam bir Seyir Şöleni !
Farklı kukla teknikleri ile televizyon gösteri sanatlarının ustaca kullanıldığı Yeşil Oba; zengin görsel yapısı ile Türkiye ve Dünya’da “en özgün yapımlar” içinde gösteriliyor.